⚽ JDT vs Selangor  Odds 1X2: 1.75 / 3.60 / 4.20 🏸 Lee Zii Jia vs Axelsen  Odds: LZJ 2.30 / Axelsen 1.65 🎮 RSG MY vs Todak MPL Grand Final  LIVE Odds ⚽ EPL: Arsenal vs Chelsea  BTTS Ya 1.72 🏎️ MotoGP Sepang Malaysia  Odds dikemas kini ⚽ La Liga: Real Madrid -1.5  Handicap 1.92 💰 Parlay 4 Kaki  Odds Gabungan: 9.40 ⚽ Liga Super: Kedah vs PDRM  Over 2.5 Gol 1.85 🏸 Piala Thomas: Malaysia vs China  Odds: 3.20 🎮 Valorant VCT Pacific  Paper Rex 1.90 ⚽ JDT vs Selangor  Odds 1X2: 1.75 / 3.60 / 4.20 🏸 Lee Zii Jia vs Axelsen  Odds: LZJ 2.30 / Axelsen 1.65 🎮 RSG MY vs Todak MPL Grand Final  LIVE Odds ⚽ EPL: Arsenal vs Chelsea  BTTS Ya 1.72 🏎️ MotoGP Sepang Malaysia  Odds dikemas kini ⚽ La Liga: Real Madrid -1.5  Handicap 1.92 💰 Parlay 4 Kaki  Odds Gabungan: 9.40 ⚽ Liga Super: Kedah vs PDRM  Over 2.5 Gol 1.85 🏸 Piala Thomas: Malaysia vs China  Odds: 3.20 🎮 Valorant VCT Pacific  Paper Rex 1.90
Odds Dikemas Kini Setiap Saat

Sekar4D Odds Perlawanan – Paparan Odds Terkini Untuk Semua Sukan Pilihan Malaysia

Liga Super Malaysia, EPL, badminton BWF, MPL e-sukan dan lebih 30 sukan lain — semak odds terlengkap dan paling kompetitif di Sekar4D sebelum anda bertaruh.

sekar4d
30+
Jenis Sukan
5,000+
Perlawanan / Bulan
60+
Pasaran Per Perlawanan
Masa Nyata
Kemas Kini Odds
Papan Odds Perlawanan Hari Ini

Pilih kategori sukan untuk melihat odds terkini yang tersedia di Sekar4D.

LIVE 74' | Liga Super Malaysia | Stadium Sultan Ibrahim
Johor Darul Ta'zim  vs  Selangor FC
2 – 1
Gol: 3
JDT1.28
Seri5.50
SEL8.00
JDT -11.85
SEL +11.95
Lebih 3.52.10
Kurang 3.51.72
Hari ini 20:45 | Liga Super Malaysia | Stadium Darulaman, Alor Setar
Kedah FC  vs  Terengganu FC
Akan Datang
Kedah1.95
Seri3.40
TFC3.80
KDH -0.52.00
TFC +0.51.85
Lebih 2.51.88
Kurang 2.51.92
Sabtu 21:00 | Liga Super Malaysia | Stadium Shah Alam
Selangor FC  vs  Sabah FC
Akan Datang
SEL1.70
Seri3.60
SAB4.80
Ya1.80
Tidak1.98
Lebih 2.51.82
Kurang 2.51.97
Ahad 19:30 | Liga Super Malaysia | Stadium Tan Sri Dato Hj Hassan Yunos
Johor DT  vs  Penang FC
Akan Datang
JDT1.40
Seri4.20
PNG7.00
JDT -1.51.92
PNG +1.51.88
Lebih 3.51.78
Kurang 3.52.05
Hari ini 22:00 | Premier League GW33 | Emirates Stadium
Arsenal  vs  Chelsea
Akan Datang
Arsenal1.85
Seri3.55
Chelsea4.20
Ya1.72
Tidak2.08
Lebih 2.51.80
Kurang 2.52.00
Sabtu 22:30 | Premier League GW33 | Anfield
Liverpool  vs  Tottenham
Akan Datang
LIV1.58
Seri4.00
TOT5.50
LIV -11.88
TOT +11.92
Lebih 3.51.90
Kurang 3.51.90
Ahad 22:00 | Premier League GW33 | Old Trafford
Manchester United  vs  Newcastle
Akan Datang
MUN2.40
Seri3.20
NEW3.00
Ya1.75
Tidak2.02
Lebih 2.51.78
Kurang 2.52.02
Rabu 03:00 | UEFA Champions League Separuh Akhir | Santiago Bernabéu
Real Madrid  vs  Bayern Munich
Akan Datang
RMA2.00
Seri3.40
BAY3.60
RMA -0.52.10
BAY +0.51.78
Lebih 2.51.88
Kurang 2.51.92
Khamis 03:00 | UEFA Champions League Separuh Akhir | Allianz Arena
Barcelona  vs  Inter Milan
Akan Datang
BAR1.95
Seri3.50
INT3.80
Ya1.68
Tidak2.12
Lebih 2.51.76
Kurang 2.52.05
Hari ini 18:00 | BWF World Tour Finals | Lelaki Tunggal Separuh Akhir
Lee Zii Jia  vs  Viktor Axelsen
Akan Datang
Lee Zii Jia2.30
Axelsen1.62
2-0 LZJ3.80
2-1 LZJ4.50
2-0 AXL2.10
2-1 AXL2.80
Sabtu 14:00 | Piala Thomas & Uber | Separuh Akhir Berpasukan
Malaysia  vs  China
Akan Datang
Malaysia3.20
China1.35
MY 3-25.50
CHN 3-02.40
CHN 3-13.00
CHN 3-24.20
Ahad 11:00 | BWF World Tour Finals | Ganda Lelaki Separuh Akhir
Aaron Chia / Soh Wooi Yik  vs  Fajar / Rian
Akan Datang
Aaron / WY1.90
Fajar / Rian1.90
2-02.40
2-12.15
LIVE Peta 2 | MPL Malaysia S14 Grand Final | Axiata Arena, KL
RSG MY  vs  Todak
RSG 1 – 0
RSG MY1.55
Todak2.45
RSG 3-12.80
RSG 3-03.20
TDK 3-24.50
Hari ini 21:00 | Valorant Champions Tour Pacific | Bo3
Paper Rex  vs  Team Secret
Akan Datang
Paper Rex1.72
Team Secret2.10
PRX 2-02.50
PRX 2-12.80
TS 2-13.80
Esok 20:00 | Dota 2 DPC SEA League | Bo2
TNC Predator  vs  496 Gaming
Akan Datang
TNC1.82
4961.98
TNC Menang1.85
496 Menang1.95
Ahad 15:00 | MotoGP Malaysia Grand Prix | Litar Sepang International Circuit
MotoGP Malaysia — Perlumbaan Utama
Akan Datang
M. Marquez3.50
F. Bagnaia2.80
J. Martin3.20
Lain-lain2.40
Sabtu 03:00 | NBA Playoffs | Pusingan Pertama
Boston Celtics  vs  Miami Heat
Akan Datang
Boston1.55
Miami2.50
BOS -7.51.92
MIA +7.51.88
Lebih 215.51.90
Kurang 215.51.90
Isnin 22:00 | ATP Masters 1000 | Separuh Akhir
Novak Djokovic  vs  Carlos Alcaraz
Akan Datang
Djokovic2.10
Alcaraz1.72
2-0 DJK4.20
2-1 DJK4.80
2-0 ALC2.80
2-1 ALC2.60
Perlawanan Paling Popular di Sekar4D Hari Ini

Perlawanan dengan jumlah pertaruhan tertinggi dalam 24 jam — menurut aktiviti pengguna Sekar4D.

Perlawanan Liga / Kejohanan Odds Tuan Rumah Seri Odds Tetamu Status Pasaran
JDT vs Selangor Liga Super Malaysia 1.28 5.50 8.00 LIVE 74' 60+ Pasaran
Arsenal vs Chelsea Premier League 1.85 3.55 4.20 Hari ini 22:00 55+ Pasaran
Real Madrid vs Bayern UEFA Champions League 2.00 3.40 3.60 Rabu 03:00 70+ Pasaran
RSG MY vs Todak MPL Malaysia Grand Final 1.55 — 2.45 LIVE Peta 2 20+ Pasaran
Lee Zii Jia vs Axelsen BWF World Tour Finals 2.30 — 1.62 Hari ini 18:00 15+ Pasaran
Kedah vs Terengganu Liga Super Malaysia 1.95 3.40 3.80 Hari ini 20:45 50+ Pasaran
MotoGP Sepang — Perlumbaan MotoGP Malaysia GP — — — Panas 10+ Pasaran
sekar4d
Jenis Pasaran Odds Yang Tersedia di Sekar4D

Lebih 60 pasaran berbeza untuk setiap perlawanan utama — pilih cara bertaruh yang paling sesuai dengan anda.

1X2 (Tiga Hala)
Pilih antara tiga keputusan — tuan rumah menang, seri, atau tetamu menang. Pasaran paling asas dan paling mudah difahami oleh pemain baru.
Cth: Arsenal 1.85 / Seri 3.55 / Chelsea 4.20
Handicap Asia
Pasukan lebih lemah diberi kelebihan matang permulaan. Menghapuskan kebanyakan keputusan seri — setiap pertaruhan mempunyai pemenang yang jelas.
Cth: JDT -1.5 → 1.92  |  SEL +1.5 → 1.88
Over / Under Gol
Teka sama ada jumlah gol dalam perlawanan melebihi atau di bawah had yang ditetapkan. Tidak perlu tahu siapa yang menang — hanya teka jumlah gol keseluruhan.
Cth: Lebih 2.5 Gol → 1.85  |  Kurang 2.5 → 1.95
Kedua-dua Pasukan Jaringkan (BTTS)
Teka sama ada kedua-dua pasukan akan menjaringkan sekurang-kurangnya satu gol dalam perlawanan. Pilihan popular untuk perlawanan di mana kedua-dua pasukan mempunyai serangan yang baik.
Cth: BTTS Ya → 1.72  |  BTTS Tidak → 2.08
Pertaruhan Dalam Masa Nyata
Odds berubah setiap saat semasa perlawanan berlangsung. Bertaruh setelah melihat permulaan perlawanan memberi kelebihan kepada pemain yang boleh membaca situasi dengan cepat.
Cth: Gol seterusnya, pencetak gol seterusnya, hasil setengah masa
Pencetak Gol / MVP Perlawanan
Teka siapa yang akan menjaringkan gol pertama, gol terakhir atau menjadi pemain terbaik perlawanan. Odds lebih tinggi, sesuai untuk pertaruhan bermodal kecil.
Cth: Pencetak Gol Pertama — Morata → 4.50
Skor Tepat
Teka keputusan akhir perlawanan dengan tepat. Odds sangat tinggi tetapi sukar dicapai. Sesuai untuk pertaruhan kecil RM 2–5 yang berpotensi mengembalikan puluhan ringgit.
Cth: Arsenal 2-1 Chelsea → 8.50
Futures / Juara Liga
Bertaruh pada pemenang keseluruhan liga atau kejohanan jauh sebelum perlawanan terakhir. Odds lebih tinggi berbanding pertaruhan perlawanan tunggal, tetapi wang terikat lebih lama.
Cth: JDT Juara Liga Super 2026 → 1.60
Setengah Masa / Penuh Masa (HT/FT)
Teka keputusan setengah masa DAN keputusan penuh masa dalam satu pertaruhan. Odds lebih tinggi kerana memerlukan dua ramalan yang tepat serentak.
Cth: JDT menang setengah masa & menang penuh masa → 2.20
Cara Baca Odds Perpuluhan di Sekar4D

Sekar4D menggunakan format odds perpuluhan — paling mudah difahami dan paling biasa digunakan di Malaysia.

1
Odds Rendah = Pasukan / Pemain Difavoritkan
Odds 1.40 bermakna pasaran menjangkakan pasukan itu menang dengan kebarangkalian sekitar 71%. Pulangan lebih kecil tetapi kemungkinan menang lebih tinggi.
RM 100 × 1.40 = RM 140 (untung RM 40)
2
Odds 2.00 = Dua Pihak Sama Rata
Odds 2.00 bermakna pasaran melihat kedua-dua pihak hampir sama kuat — kebarangkalian masing-masing sekitar 50%. Anda mendapat balik modal ditambah jumlah yang sama jika menang.
RM 100 × 2.00 = RM 200 (untung RM 100)
3
Odds Tinggi = Kemungkinan Kecil Tapi Pulangan Besar
Odds 5.50 bermakna pasaran menjangkakan peristiwa itu berlaku dengan kebarangkalian sekitar 18% sahaja. Kalau tepat, pulangan sangat menguntungkan.
RM 50 × 5.50 = RM 275 (untung RM 225)
4
Cara Kira Pulangan Parlay
Dalam parlay, odds setiap kaki darabkan antara satu sama lain. Semakin banyak kaki, semakin tinggi odds gabungan — dan semakin tinggi potensi pulangan dengan modal kecil.
1.90 × 1.80 × 1.72 = 5.88  |  RM 50 × 5.88 = RM 294
5
Odds Bergerak Semasa In-Play
Ketika perlawanan sedang berlangsung, odds berubah setiap saat mengikut perkembangan di padang atau skrin. Pemain yang bertaruh in-play perlu bertindak balas pantas apabila peluang timbul.
Contoh: Gol masuk → odds pasukan lawan naik serta-merta
Rumus Asas Kiraan Pulangan
Jumlah Taruhan × Odds = Jumlah Terima
(termasuk modal asal)
Contoh 1 — Pertaruhan Tunggal
RM 100 × 1.90 = RM 190
Untung bersih: RM 90
Contoh 2 — Parlay 3 Kaki
RM 50 × (1.90×1.80×1.72) = RM 294
Untung bersih: RM 244
Contoh 3 — Parlay 5 Kaki
RM 20 × (1.85×1.80×1.75×1.70×1.65) = RM 328
Untung bersih: RM 308

Odds Perlawanan Sekar4D: Panduan Lengkap Untuk Pemain Malaysia

Apabila bercakap tentang pertaruhan sukan, odds adalah segalanya. Ia bukan sekadar nombor yang terpapar di skrin — odds adalah bahasa pasaran, cerminan kebarangkalian, dan penentu nilai setiap ringgit yang anda pertaruhkan. Memahami cara membaca, menganalisis dan memanfaatkan odds dengan betul adalah kemahiran paling asas yang perlu dikuasai oleh setiap pengguna Sekar4D, tanpa mengira sama ada anda baru mula atau sudah lama aktif.

Di Sekar4D, semua odds dipaparkan dalam format perpuluhan — iaitu format yang paling biasa digunakan di Malaysia dan Asia Tenggara amnya. Format ini lebih mudah difahami berbanding format pecahan (seperti yang biasa di UK) atau format Amerika. Odds 1.85 bermakna mudah: untuk setiap RM 100 yang anda pertaruhkan, anda akan menerima RM 185 jika menang — termasuk RM 100 modal asal anda, jadi untung bersih adalah RM 85. Mudah, bukan?

Satu konsep penting yang ramai pemain Malaysia terlepas pandang ialah hubungan antara odds dan kebarangkalian tersirat (implied probability). Setiap odds sebenarnya mewakili anggaran kebarangkalian kejadian itu berlaku mengikut penilaian pasaran. Cara pengiraan mudahnya: bahagi 1 dengan odds. Odds 2.00 = 1/2.00 = 50% kebarangkalian. Odds 1.50 = 1/1.50 = 67% kebarangkalian. Odds 3.50 = 1/3.50 = 29% kebarangkalian. Apabila anda faham konsep ini, anda boleh mulai menilai sama ada odds yang ditawarkan oleh Sekar4D mencerminkan "nilai" yang baik berdasarkan analisis anda sendiri.

Untuk perlawanan Liga Super Malaysia, Sekar4D menawarkan lebih 50 pasaran yang berbeza untuk setiap perlawanan utama. Ini bermakna selain daripada pasaran 1X2 biasa, anda boleh bertaruh pada handicap Asia, over/under gol, pencetak gol pertama, bilangan penjuru, bilangan kad kuning, hasil setengah masa, dan banyak lagi. Kepelbagaian pasaran ini memberi pengguna Malaysia lebih banyak peluang untuk memanfaatkan pengetahuan khusus mereka. Kalau anda tahu bahawa seorang penyerang tertentu sangat efektif di kandang sendiri tetapi jarang mencetak gol di padang orang, pengetahuan itu boleh dijadikan kelebihan dalam pasaran pencetak gol.

Pergerakan odds sebelum sesuatu perlawanan juga adalah maklumat yang sangat berharga. Di Sekar4D, odds untuk perlawanan besar boleh mula bergerak dari seminggu atau dua minggu sebelum tarikh perlawanan. Apabila odds sesebuah pasukan tiba-tiba naik (bermakna potensi kemenangan lebih besar), ini boleh menandakan berita kecederaan pemain kunci atau perubahan lineup yang belum tersebar secara meluas. Sebaliknya, bila odds turun mendadak dalam masa 24 jam sebelum perlawanan, ia biasanya bermakna banyak wang telah diletakkan pada pasukan itu oleh pemain-pemain besar. Memantau pergerakan odds adalah satu bentuk analisis pasaran yang digunakan oleh pemain serius di seluruh dunia.

Dalam konteks pertaruhan in-play yang menjadi salah satu ciri paling diminati di Sekar4D, odds bergerak dengan pantas mengikut perkembangan perlawanan. Contoh yang sangat konkrit: bayangkan perlawanan antara Johor DT dan Selangor FC bermula dengan odds JDT menang pada 1.75. Minit ke-15, Selangor mencetak gol pertama dengan agak mengejutkan. Odds JDT untuk menang tiba-tiba melompat ke 2.80 atau lebih tinggi. Bagi pemain yang mengikuti perlawanan dan percaya JDT masih cukup kuat untuk balik menang, ini adalah peluang odds yang lebih menarik berbanding sebelum perlawanan bermula. In-play betting memerlukan tindak balas pantas dan keyakinan dalam analisis anda sendiri — bukan untuk semua orang, tetapi sangat mengasyikkan apabila anda sudah biasa.

Bagi peminat badminton Malaysia, Sekar4D menyediakan pasaran odds yang komprehensif untuk semua kejohanan BWF World Tour, Piala Thomas, Piala Uber dan Sukan SEA. Nama-nama seperti Lee Zii Jia, Aaron Chia, Soh Wooi Yik, Pearly Tan dan Thinaah Muralitharan adalah wira sukan nasional yang membawa kebanggaan setiap kali mereka bertanding di pentas antarabangsa. Meletakkan pertaruhan pada mereka bukan sekadar mencari keuntungan — bagi ramai pengguna Malaysia, ia juga cara menyokong atlet negara dengan lebih intens.

Untuk pengguna baru yang baru mahu mulakan pengalaman bertaruh di Sekar4D, nasihat terbaik adalah bermula dengan pasaran yang paling mudah — 1X2 atau Over/Under — untuk perlawanan yang anda kenali dengan baik. Setelah faham cara sistem berfungsi dan cara odds dikira, barulah terokai pasaran yang lebih kompleks seperti handicap Asia atau pasaran pencetak gol. Jangan terburu-buru mahu mencuba semua pasaran sekaligus. Penguasaan bertahap adalah kunci kepada pengalaman pertaruhan yang lebih mampan dan menyeronokkan di Sekar4D.

Satu lagi aspek yang membezakan Sekar4D dari platform lain ialah kestabilan odds yang ditawarkan. Odds di Sekar4D dikemas kini setiap saat berdasarkan pergerakan pasaran global dan aktiviti pertaruhan, tetapi tidak berubah mendadak tanpa sebab yang jelas. Pengguna boleh buat pertimbangan dengan lebih tenang, semak odds di halaman ini, bandingkan dengan analisis dari bahagian Tip Pertaruhan kami, dan buat keputusan yang bermaklumat. Deposit mudah melalui Touch 'n Go, GrabPay, DuitNow atau FPX — dan sebarang kemenangan diproses balik ke akaun anda dalam masa 5 hingga 15 minit sahaja.

sekar4d
Odds Sekar4D vs Platform Lain — Perbandingan Jujur

Kami tidak takut membandingkan — odds Sekar4D konsisten lebih tinggi untuk pasaran utama Malaysia.

 Perbandingan odds untuk perlawanan yang sama pada masa yang sama.
JDT vs Selangor — JDT Menang 1.75 1.68 +4.2%
Arsenal vs Chelsea — Arsenal Menang 1.85 1.80 +2.8%
Liverpool vs Tottenham — Over 3.5 1.90 1.83 +3.8%
Lee Zii Jia — Menang Perlawanan 2.30 2.18 +5.5%
RSG MY vs Todak — RSG Menang 1.78 1.70 +4.7%
Real Madrid vs Bayern — BTTS Ya 1.75 1.68 +4.2%
Kedah vs Terengganu — Over 2.5 1.88 1.80 +4.4%
Pasaran Sekar4D Platform Lain Perbezaan
Mengapa Odds Lebih Tinggi Penting?

Perbezaan odds yang kelihatan kecil sebenarnya memberi impak besar dalam jangka panjang. Contoh mudah:

Jika anda bertaruh RM 100 setiap hari, 30 hari sebulan:
Platform lain (odds 1.80 purata):  RM 5,400 potensi terima
Sekar4D (odds 1.88 purata):  RM 5,640 potensi terima
Perbezaan: +RM 240 sebulan hanya dari odds yang lebih baik

Ini mengandaikan kadar menang yang sama — perbezaan odds tulen. Setiap sen dalam odds adalah wang di poket anda.

Kelebihan Paparan Odds di Sekar4D
Dikemas Kini Setiap Saat, 24/7
Odds di Sekar4D disegerakkan secara langsung dengan pasaran global — tiada kelewatan, tiada odds lapuk yang merugikan pengguna.
60+ Pasaran Per Perlawanan Besar
Dari 1X2 hingga pencetak gol pertama, dari handicap Asia hingga skor tepat — lebih banyak pilihan bermakna lebih banyak peluang untuk memanfaatkan pengetahuan anda.
Akses Penuh Melalui Peranti Mudah Alih
Semak odds dan bertaruh di mana sahaja melalui telefon anda. Paparan responsif Sekar4D memastikan pengalaman yang lancar sama ada di Android atau iOS.
In-Play Untuk Semua Sukan Utama
Bertaruh semasa perlawanan berlangsung — Liga Super, EPL, badminton, e-sukan dan lebih banyak lagi. Odds in-play dikemas kini mengikut perkembangan perlawanan setiap saat.
Odds Kompetitif Tanpa Markup Berlebihan
Sekar4D beroperasi dengan margin yang rendah berbanding kebanyakan platform, bermakna nilai yang lebih tinggi sampai ke pengguna dalam setiap pertaruhan yang diletakkan.
Parlay Dengan Odds Berganda Tanpa Had Kaki Kecil
Gabungkan sehingga 15 kaki dalam satu tiket parlay di Sekar4D. Odds berganda secara automatik dan dikira dengan tepat sebelum anda mengesahkan pertaruhan.
Deposit Segera & Keluar Cepat di Sekar4D

Semua kaedah pembayaran popular Malaysia diterima — deposit dan keluarkan wang dengan mudah.

Touch 'n Go eWallet GrabPay Boost ShopeePay DuitNow FPX (Maybank2u) CIMB Clicks
Deposit Serta-Merta
Deposit anda dikreditkan ke akaun Sekar4D dalam masa beberapa saat — siap bertaruh tanpa tunggu lama.
Pengeluaran 5–15 Minit
Kemenangan anda diproses dan masuk ke eWallet atau akaun bank anda dalam masa 5 hingga 15 minit — tersedia 24 jam sehari.
Transaksi Dilindungi SSL 256-bit
Semua transaksi kewangan di Sekar4D dienkripsi sepenuhnya. Data kewangan anda sentiasa selamat dan terjaga.
Nota Penting: Odds Adalah Maklumat, Bukan Jaminan

Semua odds yang dipaparkan di halaman Odds Perlawanan Sekar4D adalah maklumat semasa berdasarkan pasaran pertaruhan dan dikemas kini secara berterusan. Odds boleh berubah pada bila-bila masa sebelum atau semasa perlawanan berlangsung. Pertaruhan sukan melibatkan risiko kewangan yang nyata — sila bertaruh dalam had yang anda mampu tanggung. Sekar4D menyokong sepenuhnya amalan permainan bertanggungjawab. Untuk maklumat tentang had pertaruhan peribadi dan alat sokongan lain, layari halaman Permainan Bertanggungjawab kami. Data peribadi anda dilindungi sepenuhnya — baca Dasar Privasi kami untuk butiran lanjut.

sekar4d
Platform Odds Dipercayai Pengguna Malaysia
Lesen Sah
Odds Masa Nyata
Odds Kompetitif
Sokongan 24/7
Bayaran Lokal
Keluar 5 Min
Soalan Lazim Tentang Odds Perlawanan Sekar4D

Jawapan kepada soalan yang paling kerap ditanya tentang cara odds berfungsi di Sekar4D.

Perbezaan odds antara platform adalah perkara biasa dalam industri pertaruhan sukan. Setiap platform menetapkan oddsnya sendiri berdasarkan model penilaian risiko, margin operasi dan aktiviti pertaruhan pengguna mereka. Sekar4D beroperasi dengan margin yang lebih rendah untuk memberikan nilai lebih tinggi kepada pengguna. Selain itu, odds boleh bergerak pada masa yang berbeza di platform berbeza bergantung kepada kelajuan sistem kemas kini masing-masing. Di Sekar4D, odds dikemas kini secara masa nyata mengikut pergerakan pasaran global dan aktiviti pertaruhan dalaman kami.

Tidak. Setelah anda mengesahkan pertaruhan anda di Sekar4D, odds yang digunakan adalah odds pada masa anda mengesahkan tiket tersebut — odds itu dikunci dan tidak akan berubah walaupun odds bergerak selepas itu. Ini adalah prinsip "odds diterima" (accepted odds) yang melindungi pengguna daripada perubahan yang tidak dijangka. Walau bagaimanapun, untuk pertaruhan in-play, ada kemungkinan kecil bahawa odds berubah antara masa anda klik dan masa sistem memproses pertaruhan kerana perubahan yang berlaku dalam masa nyata. Dalam kes ini, Sekar4D akan memaparkan notis kepada anda tentang perubahan tersebut sebelum mengesahkan.

Handicap 0 (juga dikenali sebagai "Draw No Bet" atau DNB) bermakna jika perlawanan berakhir seri, pertaruhan anda dikembalikan sepenuhnya — anda tidak menang dan tidak kalah. Anda hanya menang jika pasukan anda menang, dan kalah jika pasukan anda kalah. Handicap -0.5 pula tidak ada keputusan seri — jika pasukan yang anda pertaruhkan menang, anda menang; jika seri atau kalah, anda kalah. Perbezaan ini menjadikan handicap 0 lebih selamat (ada jaring keselamatan untuk keputusan seri) tetapi oddsnya biasanya lebih rendah berbanding handicap -0.5.

Di Sekar4D, anda boleh menggabungkan dari 2 hingga 15 perlawanan dalam satu tiket parlay. Semua perlawanan yang anda tambahkan mesti dari pertandingan yang berbeza — anda tidak boleh menambahkan dua pasaran dari perlawanan yang sama (contoh: tidak boleh gabungkan "Arsenal Menang" dan "Arsenal Over 2.5" dalam parlay yang sama kerana ia berkorelasi tinggi). Odds gabungan dikira secara automatik oleh sistem apabila anda menambahkan setiap kaki baru. Untuk parlay 4 kaki atau lebih yang menang, anda layak untuk Bonus Kemenangan Parlay tambahan sebanyak 30% secara automatik.

Jika sesebuah perlawanan ditangguh atau dibatalkan sepenuhnya, semua pertaruhan berkaitan perlawanan tersebut akan dikembalikan (void) dan jumlah pertaruhan anda akan dikreditkan balik ke akaun anda sepenuhnya dalam masa 24 jam. Untuk pertaruhan parlay, kaki yang dibatalkan (void) akan dikeluarkan dari parlay sec ara automatik dan odds gabungan dikira semula berdasarkan baki kaki yang tinggal. Contoh: parlay 4 kaki, satu kaki void → menjadi parlay 3 kaki dengan odds yang dikira semula. Jika semua kaki dalam parlay anda dibatalkan, jumlah penuh dikembalikan. Polisi ini adalah standard industri dan dipatuhi sepenuhnya oleh Sekar4D untuk memastikan keadilan kepada semua pengguna.
English